Esate girdėję frazę: žiūri į knygą, o mato špygą? O gal ir patys kartojate tai savo vaikams? Nes prasidėjus naujiems mokslo metams tėvai susiduria su vaikų nenoru eiti į mokyklą, nenoru mokytis, motyvacijos trūkumu, neapsisprendimu lankyti būrelius.
Ar gali būti kitaip? Taip! Drąsiai ir atsakingai sakau, kad mano vaikai mokosi puikiai ir į mokyklą eina su šypsena. Nuo pirmos dienos iki dabar. Taip, būna ir jiems sunkių dienų, bet didesnių rūpesčių niekada neturėjau.
Todėl šiame seminare noriu su jumis pasidalinti ne iš vadovėlių perskaitytomis mintimis, o savo asmenine patirtimi. Kai apie tai kalbu, dažnai sulaukiu klausimo: „tavo vaikai gal kokioje privačioje mokykloje mokosi?” Ne. Jie mokosi, kaip ir dauguma vaikų, valstybinėje mokykloje. Aš pati – visiška priešingybė savo vaikams. Vos ne vos pabaigiau mokyklą… Mokiausi labai prastai, bėgdavau iš pamokų, buvau viena iš blogiausiai besimokančių mokinių klasėje. Todėl puikiai žinau kodėl mano vaikai mėgsta mokytis ir kodėl man prastai sekėsi. Ir žinau kaip tai pakeisti, ir kur atrasti motyvacijos mokytis.
Šiame seminare kalbėsiu apie:
– Kodėl vaikai nenori mokytis? Kodėl vieniems lengva mokytis, o kiti turi pasistengti?
– Kaip motyvuoti vaikus mokytis ir ruošti namų darbus savarankiškai?
– Kokios gal būti pasekmės jei praktikuojame bausmes dėl gautų prastų įvertinimų?
– 3 pagrindinės klaidos, kurias daro tėvai kai vaikai pradeda lankyti mokyklą.
– Kaip padėti vaikui, kai jis susiduria su sunkumais mokykloje?
– Kodėl mokyklose vyksta patyčios?
Į visus šiuos klausimus atsakymus rasime kartu. Man labai daug praktinių žinių ir įžvalgų suteikė socialinis darbas mažo miestelio mokykloje, kurią lankė nedaug mokinių ir buvo galimybė juos visus artimiau pažinti. Vėliau, baigusi intensyvius mąstymo keitimo mentorių mokymus, pradėjau gilintis į savo vaikų elgesį, analizuoti savo praeities įvykius ir atradau esminius dalykus, kurie visiems laikams pakeitė mano požiūrį į mokslą ir motyvaciją.
Žinau kaip ir ką kalbėti su vaiku, kad jis noriai imtųsi sunkių užduočių, pasitikėtų savimi ir jaustųsi gerai, net gavęs blogą įvertinimą.
Išklausę seminarą ir jūs:
– Sužinosite priežastis kodėl vaikams nepatinka mokytis.
– Sumažės pykčiai ir konfliktai dėl mokslų, pagerės bendravimas su vaiku.
– Vaikas pradės geriau mokytis ir noriai imsis naujų veiklų.
– Nauji mokslo metai nebus streso priežastimi.
Sukurkime vaikų ateitį kartu, parodydami jiems lengviausią kelią link savo svajonių.